top of page

JAK TAKTNĚ ŘÍCI - ,,ŽÁDNÉ DĚTI NA SVATBĚ" ?

Uvažujete s partnerem o svatbě bez účasti dětí? Nejste však jisti, jak to uskutečnit? My jsme tu připraveni vám poradit. Jako vaši důvěryhodní svatební zdroj jsme připravili několik nápadů a rad, jak na svatbu pozvat pouze dospělé. Lidé se pro dospělou svatbu rozhodují z mnoha důvodů - může to být z finančních důvodů, kvůli formalitě, z důvodu omezení počtu hostů nebo z důvodu místa konání. Důležité je mít na paměti, že svatba je váš den a měli byste ho strávit přesně tak, jak chcete, a se společností, kterou si vyberete. Jednejte tak, jak vám nejlépe vyhovuje! Bez ohledu na vaše důvody - užijte si svůj den naplno. Podívejme se tedy na některé způsoby, jak laskavě oznámit svým hostům, že váš velký den bude výhradně pro dospělé.


P.S. Cílem tohoto článku rozhodně není udělovat rady, zda je lepší na svatbě přivítat děti, nebo ne. Tento text je spíše určen jako inspirace pro ty, kteří se nacházejí na křižovatce a hledají, kterým směrem se vydat.


Foto: Iva Nguyen - Inspirace Brněnský Londýn


Jak zdvořile a efektivně sdělit, že svatba je bez dětí?


1. SVATEBNÍ POZVÁNKY

Především - uveďte to na pozvánky. Hostům byste měli co nejdříve sdělit, že chcete svatbu bez dětí, abyste jim poskytli dostatek času na přípravu. To může například znamenat, že si pro svůj velký den zajistí chůvu nebo rodinného příslušníka, který se o děti postará. To je zvláště důležité, pokud pořádáte svatbu mimo domov vašich přátel, v zahraničí nebo jako vícedenní akci. Čím dříve oznámíte, že děti nejsou zvány, tím lépe a hostům tak zůstane více času na přípravu. Kromě pozvánek můžete své rozhodnutí oznámit i na jiných místech, jako například na svých svatebních webových stránkách. Připravte se také na to, že někteří rodiče mohou pozvání na svatbu odmítnout. Nechte se tím však nerozhodit, to je jen malá nepříjemnost, kterou určitě zvládnete.


2. FORMULACE JE KLÍČ

Při psaní oznámení si dejte pozor na formulaci na pozvánkách a jiných tiskovinách. Zde je několik příkladů toho, co byste mohli napsat na pozvánky.

"Litujeme, ale náš svatební den bude oslavou pouze pro dospělé."

"Na naší svatbě bohužel nebudeme mít možnost přivítat děti, ale doufáme, že přesto přijde." "Omlouváme se, ale kvůli omezením místa konání nebudeme moci pozvat děti na naši svatbu."

"Kvůli limitu počtu účastníků bohužel nebudeme moci pozvat děti na naši svatbu."

"Byli bychom rádi, kdybychom mohli pozvat i děti, ale náš rozpočet nám to bohužel neumožňuje." "Přestože bychom rádi pozvali děti všech našich přátel, tento víkend je určen pouze pro dospělé. Doufáme, že pochopíte naše rozhodnutí a i přesto se svatby zúčastníte."

"I když máme vaše děti rádi, rozhodli jsme se, že naše svatba bude oslavou jen pro dospělé - doufáme, že to pochopíte."


Při psaní těchto zpráv byste se měli vyhnout některým věcem. Někteří rodiče by mohli být nadšeni z víkendu bez dětí, ale rozhodnutí musí být na nich. Nedělejte jim pocit, že jejich děti nejsou vítány. Věty jako "Přijeďte si užít večer bez vašich dětí!" nebo "Chceme se skvěle bavit, takže děti zvát nebudeme" byste měli obecně vynechat.3. KOMPROMIS JE MOŽNÝ

Pokud máte blízké příbuzné nebo přátele s malými dětmi, můžete zvážit uspořádání samostatné akce pro děti nebo najmutí chůvy, která by se o ně postarala během svatby a hostiny. To umožní rodičům užít si oslavu, aniž by se museli starat o své děti. Samozřejmě to není vždy možné. Záleží na místě konání svatby, zda chcete, aby váš den byl zcela jen pro dospělé, na vašem svatebním rozpočtu, na počtu hostů, které budete mít, a na dalších faktorech. Důležité je si uvědomit, že děti na svatbě nejsou buď ano, nebo ne. Takže když budete přemýšlet o tom, jak říct ne dětem na svatbě, vzpomeňte si na tuto možnost a promluvte si o ní se svým partnerem.


4. SDĚLUJTE SVÉ PŘÁNÍ JASNĚ A NAPŘÍMO

Při odpovědích na otázky hostů, kteří se ptají, zda mohou přivést své děti, vyjádřete své přání jasně a přímo. Je pravděpodobné, že se někteří hosté pokusí vyjednat o výjimkách nebo o změně pozvánek (například, pokud nemůže přijít jejich partner nebo přítel). V těchto případech je důležité, abyste jim jasně sdělili své stanovisko. Klíčové je být rozhodný, ale také soucitný - pochopit jejich situaci, ale zároveň zůstat věrný svým přáním ohledně svatby a hostů.


Například:

Moc nás to mrzí, ale ve vašem případě není možné vzít si s sebou (jméno dítěte).

Plánujeme událost určenou pouze pro dospělé (důvod).

Velmi bychom si přáli, abyste s námi tuto radostnou událost oslavili, ale děti nejsou na tuto svatbu pozvané.

Naše svatba je zaměřena především na dospělé, proto vás laskavě prosíme, abyste se postarali o své děti.Děti na svatbě - stejně jako v jakémkoli jiném aspektu vašeho velkého dne - rozhodnutí je zcela na vás!

Váš den, váš styl. Důležité je být pevní ve svém poselství a aplikovat ho na všechny hosty bez rozdílu. Jasným a respektujícím sdělením svého rozhodnutí se vyhneme potenciálním nedorozuměním nebo zraněným citům. Opakujeme: vaše svatba, vaše pravidla. Měli byste si plánovat svůj den podle svých představ a pozvat, koho chcete - dospělé nebo děti.


Přestože může být toto téma považováno za kontroverzní a pro někoho z vás dokonce nepřijatelné, zejména pokud jste přesvědčeni, že děti na svatbu jednoznačně patří, vždy si uvědomte, že každý z nás je jedinečný. Proto neodsuzujte ty, kteří se rozhodnou pro tuto možnost. Koneckonců, je to jejich velký den!


Věřím, že vám tento článek pomohl se dobře rozhodnout.


Váš Svatební Magazin Moliere

Související příspěvky

Zobrazit vše

Comments


SLEDUJ NÁS KDEKOLIV JSI

bottom of page