top of page

Svatební salon Veronica - když se blížil den D Řepkových, tak jsem týden nespala...

Vstupte do světa elegance a individuality s Veronikou Šťastnou, tváří za svatebním salónem VERONICA v malebném městě Zlíně. Za tímto jménem stojí talentovaná designérka, která spojuje uměleckou vášeň s precizním řemeslem. Od šatů až po květinové aranžmá, Veronika spojuje špičkovou řemeslnou práci s vlastní vizí elegance. S námi se ponořte do inspirativního světa módního designu a objevte, proč je Veronika a její salon synonymem pro jedinečný vkus a nezaměnitelnou krásu.


Kdo je Veronika Šťastná? A proč zrovna je tvůj salon ve meště Zlíně?

Jmenuji se Veronika a jsem majitelka svatebního salonu VERONICA, který se nachází ve Zlíně.

Vystudoval jsem uměleckou školu v oboru návrhářství oděvů a pokračuji v oboru, což se málo

komu podaří a jsem nesmírně šťastná , že jsem mohla u této tvůrčí činnosti zůstat a rozvíjet se.

Město Zlín je pro mě krásné místo, spádové pro více větších měst, tím pádem se můžu více

rozvíjet právě ve svém oboru.


Jaké jsou trendy ve svatebních šatech?

Trendy svatební módy začínají směřovat více do čistoty materiálu a do rafinovaných střihů, které podtrhnou ženskost a smyslnost. Trend jde i do nových směsí materiálů. Mikádo s hedvábím, metalické odlesky nebo matné materiály s jemnými prvky zdobením. Pokud budeme mluvit o modelech které jsou čistých materiálů, tak střihy jsou a musí být dokonalé a jak jsem řekla rafinované, takže se hodně objevují asymetrické střihy, nabírané rukávky, nepravidelné sklady… Pokud se budeme bavit o krajkových šatech, tam je trend lístečková krajka nebo flitrové materiály.Proč je dobré si nechat ušít šaty?

Je to individuální záležitost. Jedinečný den, kde chce být každá nevěsta originální a my jsme schopné tuhle individualitu vložit do modelu, přenést povahu a originalitu každé nevěsty do jejich šatů. Podtrhnout co je potřeba podtrhnout a zjemnit, kde je to potřeba. Každá nevěsta odchází s naprostým originálem, který odráží její jedinečnost a krásu.Jak dlouho ušití šatů trvá a jak dostatečně dopředu je potřeba to řešit?

Šití šatů je třeba řešit dopředu minimálně 3 až 6 měsíců dopředu.


Co vše dokážeš ohledně šatu? Máš nějaký limit, kde to už prostě nejde?

Limity pro mne neexistují, vše je o komunikaci. Jsem schopná ušít šaty za týden, ale vše musí probíhat dle určitých pravidel, které si stanovíme při návrhu svatebních šatů. Dobrá komunikace je na prvním místě , aby vše probíhalo hladce.


Jaký je tvůj nejlepší / nejhorší zážitek s nevěstou?

Svoji práci miluju a mám neskutečné nevěsty. Všechny skvělé zážitky mě naplňují a dodávají mi pohon, který potřebuji. Špatné zážitky nechci považovat za negativní, ale spíš jako poučení a učení se lépe komunikovat a vykomunikovat problémy.


Ohledně půjčovní šatů - jaká je úplně nejlepší doba na zkoušku?

Nejlepší doba je na konci září 2024 do února 2025.Jste schopni půjčovat šaty i mimo svatební sezónu nebo to máte už omezené množství?

Samozřejmě jsme schopné obsloužit nevěsty i express. Během celého roku doplňujeme nové

modely svatebních šatů, takže u nás novinky najdete každé 3 měsíce.Co říkáš na trend Boho, který je prolíná stále i do výzdoby?

Boho trend se začíná malinko vytrácet. Pokud ale budeme mluvit o macramé krajkách, které se objevovat stále budou, celkově jdou svatební šaty do luxusnějšího ,,moodu,,.

Spojuje se macramé s třpytivými látkami, s kameny a ,,boho styl,, dostává jiný náboj, takový punc luxusu.Proč jsi se rozhodla dělat i výzdoby a květiny?

Postupem času jsem chtěla komplexněji pojmout celou svatbu- viděla jsem nevěstu v šatech a prolínaly se mi představy o výzdobě barvách, stylu výzdoby...

Chtěla jsem se rozvíjet, zkusit, jestli na to máme a trošičku si posunout mantinely.Byla za tu dobu, co to děláš nějaká nejvíce extravagantnější svatba či požadavek na výzdobu?

Nejvíc extravagantní svatba byla v šatech, které byly ušity přímo pro projekt Svatebního magazínu-

Black Swan. Nevěsta byla famózní a originální. Přímo k šatům jsme vytvářeli i výzdobu.


Jak řešíš to, když někdo má velmi omezený budget na výzdobu?

Jak jsem řekla, je to o komunikaci a o zákazníkovi, který prostě chce nebo nechce pochopit, že vše má svoji hodnotu, i naše práce… Takže jde vyřešit výzdobu i s omezeným rozpočtem a naprosto bez problémů.

Proč je lepší do výzdoby a květin raději investovat?

Záleží na prioritách každé nevěsty. Nejlepší je nechat si poradit od profesionálů, ve všem- kytky, dekorace a investice do instalace a odvozu …Řekni nám něco víc o šatech pro Kateřinu Kristelovou - čím byly inspirované?

Pro Kateřinu jsem vytvářela šaty v rozjeté svatební sezoně a neměla jsem tolik času, kolik bych

potřebovala, ale dopadlo to, dle mne, skvěle. Kateřina je zralá krásná Žena, kde bylo zbytečné ji pošívat krajkami. Má velmi krásný obličej, který jsme podtrhly hladkým luxusním materiálem. Ve střihu jsme měli jasno hned, užší střih šatů, ve kterém se bude moct velmi pohodlně pohybovat.Proč se volil jednoduchý střih s výraznějšími rukávy?

Jednoduchý a čistý střih je krejčovsky nejtěžší, ale ve výsledku nejvýraznější, pokud se Vám podaří vyzdvihnout křivky nevěsty.


Jaký byl zajimavý prvek na šatech?

Zajímavý byl hlavně rozparek, který byl jediným zdobným prvkem na šatech. Byl pošitý broušeným sklem PRESIOSA.


A co Kateřiny závoj?

K čistým šatům se zvolil personalizovaný závoj s datumem jejich dne D.


Ušít šaty pro ženu jako je Katka, která je velmi známá osobnost, měla jsi strach?

Neskutečný strach. Výzvy miluju, takže jsem tomu šla přímo naproti. Týden jsem nespala a když

jsem zjistila, že začíná být nervózní i Katka, tak jsem byla nervózní ještě víc. Byl to neskutečný

zážitek, kde jsem poznala hlavně samu sebe. Jsem vděčná za každou zkušenost a moc za vše děkuji.Veronika Šťastná není jen jméno, je to záruka pro nejvyšší úroveň elegance a individuality. Její tvůrčí duch a oddanost umění šití se zhmotňují v každém kousku látky, který opustí dveře jejího salonu.

Veronika není jen návrhářkou šatů, je vizionářkou, která přetváří sny nevěst ve skutečnost.

Pokud nejste z okolí Zlína, rozhodněte si k Veronice výlet udělejte a my vám zaručujeme, že litovat nebudete.


Těšíme se u dalšího článku!

Svatebni Magazín Moliere


Související příspěvky

Zobrazit vše

Comments


SLEDUJ NÁS KDEKOLIV JSI

bottom of page