top of page

Kdy začít posílat svatební oznámení?

Jste zasnoubení a máte datum svatby, čas a místo. Teď přišla chvíle oznámit to široko, daleko všem vašim blízkým. Můžete posílat klasicky poštou, osobně, emailem nebo přes sociální sítě.
Svatební oznámení, formou pozvánky na vaší svatbu, se zpravidla odesílá 3 - 9 měsíců před svatbou. Čím dříve, tím lépe. Budete tak mít větší šanci, že přijde více pozvaných svatebních hostů.


Pokud přemýšlíte nad tím, co vše do svatebního oznámení patří a co ne, držte se následující kroků:


Kde se budete brát

Píše se adresa daného svatebního místa, název místa a město. Skvělým nápadem je vložit i mapku s plánkem a popisem svatebního místa.


Kdo se bude brát

Formality jako celé jméno ženicha a nevěsty za svobodna. Pokud uvádíte jen křestní jména, předpokládá se, že rozdáte oznámení osobně.


Datum a čas

Nezapomeňte na datum a čas, můžete přidat i harmonogram. Pokud ho máte připravený.


Adresa budoucích novomanželů

Ta poslouží pro ty, kteří chtějí zasílat blahopřání v podobě gratulujících kartiček (lze je předat i po svatbě spolu se svatebním darem). Anebo pro ty, kteří nebudou moci přijít, ale chtějí zaslat svatební dar poštou.


Citát/motto

Bývá zvykem připojit společný citát nebo motto, kterým se budoucí manželé řídí. Lze použít citát o lásce, manželství, společném štěstí.


Kdo bude na svatební hostině nebo párty.

Tento bod je velice důležitý. Svatební oznámení slouží jako pozvánka na svatební obřad – pro všechny vaše blízké, přátelé a rodinu, se kterými se chcete o tento den podělit. Avšak pozvánka ke svatebnímu stolu je již soukromé pozvání daného hosta na hostinu po obřadu. Je důležité mít jasno v tom, komu pošlete jen oznámení a koho ke svatebnímu stolu a na párty. Můžete přidat dress code, pokud vyžadujete určité sladění a prosbu o potvrzení účasti.


Fotografie

Záleží jen na vás, zda na oznámení chcete připojit vaši společnou fotografii, nebo ne. Některé páry si zvolí společný obrázek. A jiným zase stačí pěkný motiv pro pozadí, či bílé oznámení pouze s ozdobným písmem.


7 věci, které byste měli mít na svém oznámení, ale není to žádným pravidlem, každý pár to má jinak, proto své oznámení si přizpůsobte vašemu stylu a požadavkům, které chcete.

Doporučujeme ale opravdové profesionály, které Vám oznámení na přání vytvoří.


Tady je malá inspirace jak mohou oznámení vypadat.


Oznámení: Maca Grafika, Fotograf: Kati Malinká Fotografie

Oznámení: Maca Grafika, Fotograf: Kati Malinká Fotografie

Oznámení: Bride to Be, Fotograf: Lukáš Navara


Váš svatební magazín Moliere

Comentários


SLEDUJ NÁS KDEKOLIV JSI

bottom of page