top of page

Svatební trendy roku 2022

Zajímá vás, jaké jsou největší svatební trendy pro rok 2022? Sledujeme newyorský Bridal Fashion Week a módní trendy a sdílíme je s vámi! Barva roku je odstín Veri Peri, tedy něžně pastelově fialová s béžovým podtónem a tato barva se promítá i do svatebního světa. Trendem je udržitelná svatba tzn. Co nejmíň odpadu.


Fotografka: Kati Malinká Fotografie, Místo: Zámek Slavkov, Náušnice: Nauši handmade, Svatební šaty: Glorious.threads.atelier , Vějíř: Bohonest


PROSLOVY

Obliba proslovů zůstává, jen nesmí být příliš dlouhý, aby nenudil. Nechcete přece, aby vás hosté neposlouchali.


TROPICKÉ KVĚTINY

Pokud jde o trendy svatebních květin pro rok 2022, volte tropické květiny; orchideje, barevné Anturie a Strelitzia. Hitem je také barevná pampová tráva. Netradiční spojení barev v divokém stylu. Stále letí sušené květiny. Nevěstin závoj v barvách drahokamů. Vrací se velké svatby a s tím záplava květin.


SVATEBNÍ ŠATY NA MÍRU, ZNOVU POUŽITELNÉ DEKORACE

Udržitelnost bude u svateb v roce 2022 obrovská. Nevěsty prodávají své šaty, aby v nich zazářil někdo další a další zase kupují nové nebo si šijí svatební šaty. Od módy po dekoraci se vždy najde něco, co lze znovu použít, či upravit a tím vytvořit vlastní.


Fotograf: Veronika Anýžová Fotografie, Svatební šaty: Marmott Dress, Místo: Rekovice


KLOBOUKY, KORUNKY A JINÉ OZDOBY

Pokrývky hlavy budou v roce 2022 velkým hitem. Korunky vhodné pro královny, nejrůznější ozdoby vlasů a hlavně klobouky. Všechny druhy klobouků.


PÁNSKÉ OBLEKY

Kombinace barevného saka a černých kalhot, různé materiály a potisky to je trendem letošního roku.SLAVOBRÁNY

Co se týče trendů, přezdobené kulaté slavobrány jsou na ústupu. Novým trendem jsou dřevěné slavobrány v boho stylu a ve tvaru trojúhelníka. Tento typ slavobrány se výborně kombinuje se sušenými květinami. Díky svému vícenásobnému použití se staly ekologickým a stylovým doplňkem svatební výzdoby budoucnosti.


Foto 1. - Fotograf: Veronika Anýžová Fotografie, Výzdoba: Řepa Events, Květiny: Salon Veronica Dekor

Foto 2. - Fotograf: Kateřina Malinká Fotografie, Slavobrána, výzdoba a květiny: Květinářství Magnolie, Neonový nápis: Neon Love


SVATEBNÍ ŠATY

Letošním trendem jsou barevné šaty a ustupují sněhově bílé. Světlé tóny růžové a meruňkové, modré a šeříkové barvy, odstíny lomené bílé, nude, pudrové a ivory. Krajka ta je v popředí, objevují se i paličkované modely. Transparentní krajka a tělové průstřihy rafinovaně odhalují, skrývají i zdobí. Pořád letí zvonové rukávy ze sedmdesátek i balonové z osmdesátek a ty krajkové. Dalšími prvky jsou lesk a třpyt, na kterých se láme i umělé světlo, dále nitě a krajky ve stříbřitých tónech. Korzety tvořené zejména krajkou, výrazné nabírané rukávy, volánky a volánky stylu 70. let. Puntíky vyšívané na tylové látce nebo jen na závoji.


SVATBY POD HVĚZDAMI

Svatby v zahradě, na louce a večerní zábava pod hvězdami bude velkým hitem, s půlnočním občerstvením pod širým nebem. Pozvěte na svatbu také své domácí mazlíčky, jsou přece důležitým členem rodiny.


OHŇOSTROJ

Tato zářivá krása je skvělým zpestřením svatebního programu a ideálním oživením svatebního focení a videa. Ohňostroj na svatbě vytvoří nezapomenutelnou atmosféru a dokonale podtrhne výjimečnost vašeho svatebního dne. Rozhodně se ujistěte, jestli na vašem místě můžete ohňostroj realizovat.


SVATBA BRIDGERTON

Přibývá svateb inspirované modrou barvou, rafinovanou výzdobou a detaily ve stylu Bridgerton. Elegantní dorty a úchvatné květiny a svícny.


SEZNAM DÁRKŮ

Hmotných darů do domácnosti, jako jsou například sady talířů a další vybavení kuchyně, by mělo na svatbách dál postupně ubývat. Podle Rachel Jo Silverové, která se zabývá plánováním svateb, to není jen tím, že spolu páry před svatbou už většinou žijí. "Páry investovaly do svých domovů během pandemie. Nemají proto zájem o další vybavení. Přibývají zážitkové dárky, a nebo příspěvek na vaši vysněnou svatební cestu.


Některé svatební trendy vydrží i do dalšího roku a některé zmizí.

Budeme tady stále pro vás sledovat a sdílet ty nejnovější trendy, nabízet rady a inspirace na vaši cestě.


Ale jako vždy je nejdůležitější, co se líbí vám a vašemu partnerovi. Je to především Váš velký Den.

Váš svatební magazin Moliere

Comments


SLEDUJ NÁS KDEKOLIV JSI

bottom of page