top of page

Svatební rozpočet + 6 způsobů, jak ušetřit

I když je rozhodně více zábavných částí svatebního plánování (Nakupování oblečení! Nastavení svatebních webových stránek!), Váš svatební rozpočet je jednou z nejdůležitějších. Vědět, kde začít, je výzvou. Nebojte se - rozebrali jsme si, jak nastavit váš svatební rozpočet krok za krokem, a dokonce jsme dostali několik tipů, jak ušetřit peníze na velký den!

NASTAVENÍ ROZPOČTU SVATBY

Krok 1: Diskutujte o svých prioritách. Než začnete psát čísla, je důležité určit, co je pro Vás nejdůležitější ve Váš svatební den. Různé priority mají různé cenovky, ale k tomu se dostaneme za minutu. Toto první setkání by mělo být realistické s dávkou idealistů - co si představujete pro svůj vysněný svatební den? Doporučujeme najít skutečné svatby a začít tvořit seznam věcí, které máte rádi a bez nichž nemůžete žít. Na základě těchto priorit předložte počáteční návrh rozpočtu, pomocí našeho nástroje pro svatební rozpočet se zaměřením na nejdůležitější věci, které máte k dispozici. Je také dobré zvážit velikost Vaší svatby, protože to může také výrazně změnit váš svatební rozpočet. A konečně mějte na paměti, že delší angažovanost Vám dává více času na platby před velkým dnem! Váš počáteční rozpočet se bude pravděpodobně v průběhu cesty trochu měnit, ale je dobré mít výchozí místo, než se obrátíte na prodejce svateb. Což nás přivádí k…

Krok 2: Zahájení schůzky s dodavateli. Jakmile se rozhodnete pro své priority, je čas začít kontaktovat dodavatele, kteří je mohou oživit! Když sbíráte nabídky od každého dodavatele a typu dodavatele (které můžete sledovat také v našem Nástroji pro svatební rozpočet!), Můžete začít upravovat svůj původní rozpočet. Pokud se opravdu spojíte s určitým fotografem nebo se zamilujete do konkrétního místa, které stojí více, než jste si naplánovali, upravte cenové body pro jiné oblasti dne, abyste zůstali pod (nebo co nejblíže) původnímu rozpočtu. .

Krok 3: V případě potřeby konzultujte s rodinou. Členové rodiny často nabízejí „pomoc“ se svatebními náklady. V raných fázích angažmá, ale nabídka může být vágní nebo pomíjivá. Pokud existuje specifický aspekt vaší svatby, kde by se vnější prostředky mohly změnit, sledujte tyto nabídky. Neočekávejte však, že rodina bude platit za všechny, všechno předem domluvte a zjistěte v čem by Vás Vaši blízcí podpořili! Krok 4: Založte záchranný fond. Je několik věcí, kterou většina párů při stanovování svatebního rozpočtu plně neočekává! Bezpochyby vzniknou během času neviditelné výdaje, a to zejména s přibývajícím časem. Například AirBnB, dárky pro vaše družičky , krásné obálky pro vaše svatební pozvánky nebo nádherný účes, na který nemůžete přestat myslet a spousta dalších věcí.


Krok 5:Vdejte se v pracovní den. Mnoho svatebních prodejců bude dychtivě rezervovat svatbu na alternativní dny v týdnu a jsou často ochotni nabídnout významnou slevu, pokud tak učiníte! Místa nejenže nabízejí ve všední dny nižší ceny než víkendy, ale i Vaši místní fotografové, plánovači a další prodejci mohou dát sladkou motivaci, aby prokázali své uznání za příležitost spolupracovat s Vámi i ve všední den, kdy mají více času.

Spolehněte se na své nastavení. Ať už jste upřednostňovali krásné místo ve svém rozpočtu, nebo jste v lesích našli půvabnou oblast, abyste řekli „ ano“, vaše nastavení může udělat hodně pro vylepšení vzhledu vaší svatby. Pokud je váš rozpočet omezený, snažte se některé položky minimalizovat!

Krok 6: Pro většinu hostů jsou zážitky a fotografie, na které se můžete za čas podívat tím nejdůležitějším. Namísto placení za tisk fotografii pro každého hosta použijte ve Vaší výzdobě nápisy, kde napíšete odkaz na úložiště, odkud si boudou moci hosté fotky stáhnout Máte družičku s pohádkovým rukopisem? Ještě lepší!


Věříme že Vám těchto několik tipů pomůže snížit náklady na Vaši svatbu. Vždyť kdo by dnes nepotřeboval ušetřit! Možná si budete moct dopřát i nádhernou svatební cestu a nebo pořídit vybavení do Vašeho bytu. Určitě si s těmi penězi navíc, dobře poradíte.


V dalších článcích na našem webu určitě najdete nejen inspiraci ale i další dobré nápady. Moc Vám přejeme ať se Vám všechno vydaří tak, jak si přejete.Váš svatební magazin MoliereNa této inspiraci se podíleli:

Svatební šaty: Svatebni salon T&M

Čelenka a náušnice: Leila Hand made Jewels

Comments


SLEDUJ NÁS KDEKOLIV JSI

bottom of page