top of page

Svatební kytice – jakou nejlépe vybrat


Květiny jsou součástí každé svatby a prostupují celou slavností, ať už je malá nebo velká. Vyjadřují Váš vkus a styl, atmosféru a lásku. Je to jediný den Vašeho života, kdy bude kytice Vaší součástí, proto má být nejvýraznější ze všech.Může zdobit váš účes, korsáž ženicha, Váš svatební stůl, popř. další květiny má

svědkyně, pak maminky, babičky i družičky. Možností se nabízí nepřeberně, jelikož v dnešní době se již

nemusíte držet tradic a klidně můžete popustit uzdu své fantazii.


Jak se s výběrem květin poprat a kde začít? Květinová výzdoba může tvořit poměrně velkou položku Vašeho rozpočtu, proto je potřeba si výběr svatebního květinářství dobře promyslet.


Jak dobře sestavit rozpočet najdete zde:


PROČ MÍT FLORISTKU ?

Aby byla květinová výzdoba perfektní, měla by se nést v duchu celé vaší svatby. Berete se v prostředí přírody, nebo na radnici? V kostele, nebo na zámku? Pamatujte, že každé místo bude vyžadovat trochu odlišnou výzdobu. Při výběru květin nezapomeňte zohlednit také vybrané svatební barvy. Květiny by se měly nést ve zvolených odstínech, případně je vhodně doplňovat. Stejně tak vezměte v úvahu i šaty – kytice by s nimi měla ladit.


Obecně platí, že pokud máte šaty v jednodušším stylu, kytici můžete zvolit extravagantnější, v případě šatů zdobenějších však zapomeňte na přehnané kombinace. Jednoduchá svatební kytice udělá v takovém případě více parády.


Fotograf: Veronika Anýžová Fotografie, Květina: Květiny Bouzov, Zásnubní a snubní prsten: Zlatník Stoch


Záleží nejen na tom, pro které květiny se nadchnete, ale i na skutečnosti, zda se rozhodnete pro

profesionální floristku, která se vám o výzdobu postará od prvního do posledního puntíku nebo si

květiny necháte pouze uvázat a dekoraci na svatbě vezmete do vlastních rukou.


Některé páry se proto pustí do výzdoby sami, ale v žádném případě to není snadný úkol. Vytváření květinového aranžmá Vám zabere hodně času a výsledek nemusí být úplně podle Vašich představ.

Profesionál však má mnohem lepší přístup k nabídce květin, ví, jaké aranžmá vypadá nejlíp a jak udržet květiny co nejdéle čerstvé. První možnost sebou nese minimum starostí a jistotu dokonalého výsledku, ale záleží na vašem rozhodnutí.


JAK VYBRAT KVĚTINÁŘSTVÍ

Hurá na sociální sítě. Podívejte se na co nejvíc květinářství - sledujte je na Instagramu - často vám to poskytne skvělý přehled o tom, jak fungují. Vytvořte si seznam a sjednejte si schůzku, ukažte jim svoje

návrhy, šaty a místo. Podívejte se, jaký mají styl /boho, eleganci, extravagantní, klasiku/, jak komunikují,

s jakými nápady přijdou a jestli si rozumíte.

Dobře si vše promyslete a dejte si čas na rozmyšlenou.

Důležitou roli hraje i datum svatby. Jarní a letní sezóna obvykle nabízí ve výběru květin rozmanitější

možnosti a tím i lepší cenu. Většinu květin dnes seženete v průběhu celého roku, ale jejich cena bude

vyšší.


JAK UŠETŘIT PENÍZE


  •  Domluvte se s floristkou, kolik jste na květiny vyčlenili a co Vám za to může nabídnout, ať nejste překvapeni.

  •  Použijte sezónní květy. Je to opravdu rozdíl, vytváří přirozenější vzhled. Zeptejte se na to floristky, určitě Vám poradí.

  •  Pokud chcete, nechte si udělat kytice, vše, co chcete a zbytek si udělejte sami. Svatební floristé se tím vůbec neurazí. 

  •  Používejte méně květin a více listů. Podívejte se na různé možnosti zdobení stolů - svíčky, stuhy, staré sklenice, lahve a knihy.


A jak to celé shrnout? Tipů na svatební kytice je mnoho a profesionálních rukou také.. Nezapomínejte, svatební květina odráží Vás jako nevěstu a celý styl svatby.


Váš Magazin Moliere

Fotograf: Veronika Anýžová Fotografie, Květina: Mona Dekor, Náušnice: Peacockeye.sk, Svatební šaty: Marmot Dress, MuaH: Nikol Mrnuštíková , Místo: Rekovice

Fotograf: Kati Malinká Fotografie, Květiny: S láskou v květech, Svatební šaty: V bílém, Náušnice: Monaty.sk, MuaH: Makeup by Adris

Commentaires


SLEDUJ NÁS KDEKOLIV JSI

bottom of page