top of page

Svatba s nulovým odpadem

Žádali jste svatební nápady s nulovým plýtváním - a my jsme tu! Průměrná svatba produkuje stovky kg odpadu a tun emisí C02. Pokud stále chcete tradiční svatbu, existuje mnoho způsobů, jak si svatbu můžete naplánovat a snížit svůj dopad na životní prostředí!

Fotograf: Veronika Anýžová, Místo: Humno 11

1. VYBERTE RECYKLOVANÉ NEBO PAPERLESS POZVÁNÍ Zaměřte se na ekologické možnosti papíru. Existuje mnoho společností, které používají recyklovatelný, bambusový papír, který můžete zasadit do květů!


Tip: Ujistěte se, že vaši hosté vědí, že jejich pozvánky jsou recyklovatelné nebo znovu použitelné.

Eliminujte veškerý odpad pomocí e-pozvánek. Udělejte věci zelenými a současně ušetříte čas!

E-pozvánky jsou úžasný způsob, jak omezit plýtvání a usnadnit správu seznamu hostů než kdykoli předtím.

Fotograf: Veronika Anýžová, Tiskoviny: Made Atelier

2. PODPORA UDRŽITELNÝCH ZNAČEK Svatební šaty: Hledání svatebních šatů není nikdy snadné, ale hledání udržitelného designu může být ještě více skličující ,ale stojí to za to.


Svatební obleky: Hledání udržitelných značek je opět skvělý způsob, jak podpořit stejně smýšlející podniky a snížit vaši stopu. Zatímco si půjčujete smoking od dodavatele, jako je Molierestore, přidává se během přepravy nějaké emise, můžete požádat, aby vaše oděvy byly zaslány do opakovaně použitelných tašek!

Fotograf: Kati Malinká, Místo: Zámek Bskovice, Celou inspiraci naleznete zde: BÍLÁ VZPOMÍNKA

3. INVESTOVÁNÍ DO NOVÝCH VÝROBKŮ KRÁSY Vaše svatba může být perfektní příležitostí k investování do nových kosmetických produktů. Odborníci na trh Vám mohou pomoci určit, které značky také oceňují iniciativy s nulovým odpadem.

Pokud najmete profesionála, který Vám pomůže s make-upem, dejte mu vědět, že byste chtěli eliminovat co nejvíce odpadu. Make-up utěrky, umělé řasy, obaly atd. se rychle sčítají a mnoho z těchto položek nelze recyklovat.

4. ZVAŽTE VÁŠ VÝBĚR HOSTŮ A STANOVTE SI PRIORITY Řekněte „ne“ hostům ze zahraničí. Létání zvyšuje emise CO2.

Zeptejte se: Máte možnost recyklace a kompostování? Pokud Vaše místo nemá možnost recyklace nebo kompostování, můžete prozkoumat místní společnosti, se kterými můžete spolupracovat, o Vašem odpadu. Někteří dokonce po akci vyzvednou recyklaci nebo kompost.

Hledejte prostor, který již má výzdobu nebo potřebuje minimální nájemné. Prostor s opakovaně použitelným dekorem ušetří spoustu emisí z nákladních automobilů, které budou muset dopravit dekor do Vašeho místa!5. VYHLEDÁVEJTE KOMPOSTOVATELNÉ ZBOŽÍ Kompostovatelné zboží je cesta. Hledejte produkty vyrobené z kompostovatelných materiálů. Pak se ujistěte, že máte jasně označené koše na kompost, aby Vám hosté mohli snadno pomoci s Vaším úsilím. Make drink party laskavost. Milujeme myšlenku obdarování hostů sklenicí na pití - a vaši hosté si ji určitě také zamilují!

Fotograf: Kati Malinká

6. OBJEDNEJTE MÍSTNÍ DODAVATELE Místní, místní, místní! Podpořte místní farmáře výběrem jídla z místních zdrojů pro Vaši večeři a hostinu. Pro svatební dort zvolte minimální a malou velikost - slibujeme, že hostům to nebude vadit!

Darujte zbytky. Na konci svatby je často plýtváno spoustou jídla. Ujistěte se, že Váš tým ví, že byste jídlo chtěli darovat.

Fotograf: Stanislava Tylmanová, Místo: Na mlyně Kozlovice, celou inspiraci naleznete zde: ÚTĚK DO PŘÍRODY

7. POUŽIJTE SEZONNÍ KVĚTINY Požádejte své květinářství, aby použili místní a sezónní květy. Tím, že jste se rozhodli pro místní zdroje květin, podporujete nejen místního farmáře, ale také snižujete emise.

Jděte na květinové instalace bez pěny. Naše profesionální květinářství vidí trend v instalaci bez umělé pěny, protože je to vhodný způsob, jak snížit množství zbytečné pěny v květinových vzorech.

Fotograf: Miluji focení, Místo: Dům u parku, celou inspiraci naleznete zde: JARNÍ VÁNEK

8. UCHOVÁVEJTE MINIMÁLNÍ DEKOR Byli byste překvapeni, kolik věcí, které již vlastníte, lze znovu použít ve Vašem designu svatební výzdoby! Promluvte si o tom se svým plánovačem nebo návrhářem. Vyhněte se látkám, které je třeba prát (tj. Ubrusy, ubrousky atd.). Praní opakovaně použitelných tkanin je jistým způsobem, jak zvýšit počet uhlíkových stop.

Vyberte si včelí voskové svíčky. Mnoho svíček je vyrobeno ze škodlivých chemikálií, které se uvolňují do vzduchu. Naproti tomu včelí vosk nemá žádné škodlivé složky. Jako bonus se říká, že svíčky včelího vosku vydrží déle a méně kapou!

9. ZVEŘEJNĚTE VAŠE OBLÍBENÉ DODAVATELE Buďte kreativní se spotřebními laskavostmi. Pokud jste již prováděli průzkum místních farem, možná jste narazili na perfektní nápad, co darovat svým hostům! Populární nápady jsou med, salsa a olivový olej. Nechte na tyto výrobky napsat datum Vaší svatby.

Fotograf: Kati Malinká, Místo: Chateau Lechovice, celou inspiraci naleznete zde: ROZMARNÉ LÉTO

Doufáme, že vám tyto tipy na svatbu s nulovým odpadem inspirovaly, abyste pomohli našemu prostředí při plánování vašeho dne!


Přejeme skvěle zážitky v plánovaní Vaší svatby !


Váš svatební magazin Moliere

Související příspěvky

Zobrazit vše

Comments


SLEDUJ NÁS KDEKOLIV JSI

bottom of page