top of page
  • Svatební Magazin

Půvabná krása ala Frida Kahlo

Frida Kahlo, extravagantní osoba, mexická malířka a žena, která svým vzhledem ostatní inspirovala i šokovala. Právě její vzhled, nás vedl k vytvoření inspirace v mexickém stylu. Barvy, nejrůznější tvary a extravagance, to je naše gusto.


Zároveň vše zůstalo elegantní a přizpůsobené českým poměrům. Barva roku 2023 Viva Magenta nesměla chybět, stejně jako mnoho květin.


V ikonickém looku nechyběl výrazný make-up a náušnice. Inspirujte se Fridou v podání fotografky Stanislavy Tylmanové a kameramanky Ludmily Esterkové.P.S. Na konci článku najdete seznam všech dodavatelů!


Celá inspirace se odehrála v Brně, a to nedaleko centra v Palace Hlinky, je to opravdový palác, kde je několik pokojů, zákoutí, nádherná terasa se zahradou. Vše laděno do ebenového dřeva, vínové a tmavších tónů, pro Fridu jako stvořené.


Dominantou byl hlavní velký sál s oválnými stoly, masivními koženými křesly a krbem. Celý sál doplňovaly francouzská okna, která poskytnou dostatek světla a navíc je z nich výhled na zahradu.


Tip: Pokud máte svatbu v chladnějších měsicích, tohle je dokonalá varianta, krb, velký sál a výhled ven. Tmavší prostory navíc dodají celé svatbě větší intimitu.Frida a její styl je známý barevností, tudíž ty v této instapiraci nesměli chybět. Výzdoba v tonech vínové, magenty, zelené, žluté doplněná o fialovou a modrou. Pro někoho až ,, too much" pro milovníky barev je tohle pohlazení po duši.


Nebojte se kombinovat různé materiály dohromady - kov, sklo, porcelán a zlato...

Mexický styl definovaly také tiskoviny, vlnky, krucánky, motivy, vše ručně malové, typické znaky pro tuto svatbu.


Tip: Pokud kombinujete barvy mezi sebou důležité je vždy mít jednu hlavní barvu a ostatními dolaďovat styl, celek to nebude působit jako cirkus, ale naopak to bude oku lahodící!. Zde byla hlavní vínová a obklopovali ji zelená, žlutá ....


U extravagance a barevnosti zůstaneme, tím co bych chtěla vyzdvihnout je dort. Pro někoho je to jen ,, nějaká " položka na svatebním seznamu, ale právě i sladký bar dokreslí styl celé svatby.P.S. Na někoho tento dort může působit dojmem ve stylu retro, ale právě tyto typy jsou trendem roku 2023.


V trednech budeme pokračovat, stejně barevným oblekům totiž letos odzvonilo. Chcete výrazný a zároveň trošku při zemi držící se oblek? My jsme pro tuto inspiraci zvolili celovínový, ale pozor, vesta s bílou károu je tím prvkem, který odliší oblek od těch ostatních, navíc je oboustranná, pokud vás nebude bavit, lehce si změníte outfit.


Přesouváme se k nevěstě. Velmi výrazná květinová čelenka, která není vůbec těžká, naušnice poseté kameny s náramkem a velmi výrazný look skládající se z dokonale panenkovské pleti, vínových rtů a výrazných očí.Tip: Look na fridu si zakládá na sametové pleti, kouřovém líčení s linkou výrazné rtěnce. Pokud chcete jít do takové divočiny, je důležité vždy pořádně "rozblendit", aby nic nepůsobilo trvdě a nedodělaně.Už jen chybí šaty, ty jsou splývavějšího duchu s aplikacemi na vrchní části korzeru. Aby vše působilo vzdušně a né příliš upjatě, materiál šatů je z několik tylových sukní, díký tomu jsou šaty stále nadýchané.


Náš pár doladili snubní prsteny. Jednoduché kroužky, které nijak nebijí do celého looku, avšak zásnubní je tím ústředním prvkem s vínovým kamenem.


Tip: Dalším prvkem k tomu, aby se hosté cítili na svatbě dobře jsou chill koutky. Nemusí být jen chill, ale mohou být pásnký, sladký, alkoholový... pro tuto inspiraci jsme zvolili chill koutek, složený z koberců, květin, křesel a hooodně polštářů. V průběhu svatebního dne si hosté mohou do těchto koutku odskočit, odpočinout a neco to může být klidné místo pro svatební pár, když si chtěji chvilku " odpočinout" od lidí...


Nejvíc ale co vždy každého zajímá jsou párové fotky, na tomto krásném místě proto využíjte jejich schodiště, terasu ( která je krásná i v zimních měsicích), francouzská okna a zahradu. Pokud není počasí úplně přívětivě, stačí venku strávit max 15 minut a máte nádherné fotografie! Pro umocnění této inspirace přikládáme i pozy pro focení, které můžete zkusit i vy!


Věříme, že se vám tato barevně odvážná inspirace líbíla tak jako nám! Chtěli jsme vám ukázat, že to opět jde a právě barvy jsou velkým pomocníkem. Inspirujte se dalšími fotkami po tímto textem a my se těšíme u dalšího článku!


Na této inspirace se podíleli:


Fotograf: Stanislava Tylmanova

Místo: Palace Hlinky

Kamera: Ludmila Zahradníková

Svatební šaty: Tvůj Honeymoon

Oblek: Moliere Store

MuaH: Katty Visage

Dekorace: Meyouus.cz

Květiny: Svatba color

Sladký bar: Dort Tery

Prsteny: Brilas

Naušnice: Nauši hand made

Čelenka: Magaela Accessories

Tiskoviny: Sandra Kocmánková Ilustrations


Váš svatebni magazin Moliere
SLEDUJ NÁS KDEKOLIV JSI

bottom of page