top of page

Jak zvládnout zásnubní/ předsvatební focení

Fotíte se rádi? Většina z nás má trému, jsme nervózní , strojení a přiznejme si to, je to trochu strašák. Právě předsvatební /zásnubní focení je skvělé v tom, že pak to svatební zvládnete jako profíci. Je to šance prožít společné chvíle v klidu a těšit se na svatbu. Předsvatební focení by mělo odrážet vás dva a zachytit vzpomínky, které si chcete pamatovat.


Představa inscenovaných fotek v ateliéru, uměleckých póz někde na balíku slámy a podobně, moc nedává smysl. Zkrátka, nestylizujte se do něčeho co nejste…nedělejte nic na oko. Tím, že se setkáte s vaším fotografem a vzájemně se lépe poznáte, nasajete atmosféru a sladíte si představu. Budete tak přesně vědět, co od focení čekat a navíc určitě zjistíte, že na fotkách od profesionála nevypadáte vůbec špatně.


CO NA SEBE

Chcete se cítit pohodlně a být sami sebou? Můžete si vzít s sebou více outfitu a pak je obměňovat. Pokud si chcete nechat upravit vlasy nebo nalíčit, proč ne. Hlavně zvolte takový styl,na který jste zvyklí, abyste se cítili v pohodě a sebevědomě. Nesnažte se být někým jiným. Pokud si nejste jistí, pošlete svému fotografovi nebo fotografce fotku outfitu a oni Vám řeknou, co vybrat nebo jestli vzít ještě něco navíc.
ČEHO SE VYVAROVAT

Trička s potiskem nebo cokoli s nápisy, raději zvolte něco neutrálního aby to neodvádělo pozornost. Vždycky je fajn mít také alternativu pro světlý nebo tmavý outfit –bílá košile/tmavé tričko na převlečení.

Divoké barvy jako oranžová, světle zelená.. zvlášť v přírodě tyhle barvy nejdou moc dohromady. Nezapomeňte na pohodlnou obuv a boty na podpatku si vezměte do tašky.


MÍSTO

Tam, kde se cítíte dobře, kde to znáte a moc se Vám tam líbí. Místo, které s Vámi souvisí. Nebo naopak někam, kam jste se chtěli podívat za dobrodružstvím.

Zásnubní focení nemusí být vůbec nic strojeného. Představa inscenovaných fotek v ateliéru, uměleckých póz někde na balíku slámy a podobně, moc nedává smysl. Zkrátka, nestylizujte se do něčeho co nejste…nedělejte nic na oko.SEZNÁMENÍ S FOTOGRAFEM


Pokud váš fotograf fotí i Vaši svatbu, pak je to příležitost se vzájemně poznat, vidět jeho styl a způsob focení v akci. Když pak budete s výsledkem jeho práce spokojeni, svatební focení pak bude bez stresu a Vaše uvolněnost a spontánnost bude viditelná i na výsledných fotografiích.

Dalším velkým plusem je fakt, že si vyzkoušíte pózování před profesionálním fotografem. Zkušený fotograf Vám poradí, ze které strany mu máte pózovat, a zjistí, zda je lepší fotit Vás zpod úrovně očí nebo z nadhledu. Navzdory množství zkušeností, dokáže i profesionální fotograf některé chyby odhalit až na větším monitoru. Při focení svatebních fotografií se díky tomu můžete společně všem chybám vyhnout a vytvořit nádherné fotografie, které Vám budou Váš velký den připomínat navždy.
ZAPOMEŇTE NA FOTOAPARÁT

Vím, že se to mnohem snadněji řekne, než udělá. Ale pokud můžete, zkuste zapomenout, že se fotíte. Prostě procházka s kamarádkou nebo kamarádem, co má na krku foťák a během hovoru s vámi cvakne pár fotek a nebo vás navede k interakci a zachytí momentky. Věřte mi, že svatební fotograf má většinou v rukávu řadu nápadů, které jsou vtipné a zároveň vás uvolní. Nechte svého fotografa aby se plíživě vytratil do pozadí. Samozřejmě nastanou chvíle, kdy budete muset stát na určitém místě abyste dosáhli nádherného záběru – ale stále se můžete smát, líbat a klábosit jako normálně.

A v neposlední řadě si to užijte! Se správným fotografem skončíte se sadou snímků, které jsou naprosto krásné a skutečně zachycují podstatu Vás jako páru.Váš svatební magazin Moliere


Na této inspiraci se podíleli:

Foptograf: Lukáš Navara

Náušnice: Nauši hand made

Comments


SLEDUJ NÁS KDEKOLIV JSI

bottom of page